Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Anne Holmlund

Anne Holmlund

Kansanedustajana   04.02.2002–21.04.2015

Ammatti / arvo:

taloussihteeri

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • sisäasiainministeri (Vanhanen II) 19.04.2007–21.06.2010
  • sisäasiainministeri (Kiviniemi) 22.06.2010–21.06.2011