Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Jan Vapaavuori

Jan Vapaavuori

Kansanedustajana   19.03.2003–21.04.2015

Ammatti / arvo:
oikeustieteen kandidaatti
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • asuntoministeri (Vanhanen II) 19.04.2007–21.06.2010
  • ministeri ulkoasiainministeriössä (Vanhanen II) 01.06.2007–21.06.2010
  • ministeri valtioneuvoston kansliassa (Vanhanen II) 30.03.2010–21.06.2010
  • asuntoministeri (Kiviniemi) 22.06.2010–21.06.2011
  • ministeri valtioneuvoston kansliassa (Kiviniemi) 22.06.2010–21.06.2011
  • ministeri ulkoasiainministeriössä (Kiviniemi) 22.06.2010–21.06.2011
  • elinkeinoministeri (Katainen) 17.11.2012–23.06.2014
  • elinkeinoministeri (Stubb) 24.06.2014–28.05.2015

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV