Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Timo Soini

Timo Soini

Kansanedustajana   19.03.2003–16.04.2019

Edustajantoimi keskeytynyt:

13.07.2009 - 19.04.2011
Toimi Euroopan parlamentin jäsenenä
In place of: Pietari Jääskeläinen /ps

Ammatti / arvo:

valtiotieteiden maisteri

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • ulkoasiainministeri (Sipilä) 29.05.2015–31.12.2017
  • ulkoministeri (Sipilä) 01.01.2018–05.06.2019