Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Eero Heinäluoma

Eero Heinäluoma

Kansanedustajana   19.03.2003–16.04.2019

Ammatti / arvo:

kansanedustaja

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • pääministerin sijainen (Vanhanen) 24.09.2005–18.04.2007
  • valtiovarainministeri (Vanhanen) 24.09.2005–18.04.2007