Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Astrid Thors

Astrid Thors

Kansanedustajana   19.03.2003–04.09.2013

Edustajantoimi keskeytynyt:

28.03.2003 - 20.07.2004
Toimi Euroopan parlamentin jäsenenä
In place of: Christina Gestrin /r

Ammatti / arvo:

varatuomari

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • maahanmuutto- ja eurooppaministeri (Vanhanen II) 19.04.2007–21.06.2010
  • ministeri valtioneuvoston kansliassa (Vanhanen II) 19.04.2007–21.06.2010
  • ministeri oikeusministeriössä (Vanhanen II) 19.04.2007–21.06.2010
  • ministeri työministeriössä (Vanhanen II) 19.04.2007–01.01.2008
  • maahanmuutto- ja eurooppaministeri (Kiviniemi) 22.06.2010–21.06.2011
  • ministeri valtioneuvoston kansliassa (Kiviniemi) 22.06.2010–21.06.2011
  • ministeri oikeusministeriössä (Kiviniemi) 22.06.2010–21.06.2011