Satu Taiveaho  
Kansanedustajana  19.03.2003 - 19.04.2011

Nimi: Taiveaho, Satu
Kotisivu: www.satutaiveaho.com
Ammatti / arvo: sosiaalijohtaja, yhteiskuntatieteiden maisteri
Aiemmat vaalipiirit: Hämeen vaalipiiri 19.03.2003 - 19.04.2011
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Suuri valiokunta (varajäsen) 02.04.2003 - 23.09.2005
Sosiaali- ja terveysvaliokunta (varajäsen) 02.04.2003 - 20.03.2007, (jäsen) 03.04.2007 - 19.04.2011
Tulevaisuusvaliokunta (jäsen) 02.04.2003 - 25.04.2003
Ympäristövaliokunta (jäsen) 02.04.2003 - 20.03.2007, (varajäsen) 03.04.2007 - 19.04.2011
Hallintovaliokunta (jäsen) 29.04.2003 - 20.03.2007, (varajäsen) 10.09.2009 - 19.04.2011
Pohjoismaiden neuvoston Suomen valtuuskunta (varajäsen) 29.04.2003 - 09.10.2003, (jäsen) 10.10.2003 - 20.03.2007
Kansaneläkelaitoksen valtuutetut (varajäsen) 03.05.2007 - 29.06.2011
Itämeren parlamentaarikkokonferenssin Suomen valtuuskunta (jäsen) 06.02.2008 - 04.02.2009
Aiemmat eduskuntaryhmät: Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä 19.03.2003 - 19.04.2011