Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Kimmo Tiilikainen

Kimmo Tiilikainen

Kansanedustajana   19.03.2003–16.04.2019

Ammatti / arvo:
metsänhoitaja, luomuyrittäjä
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ympäristöministeri (Vanhanen II) 28.09.2007–10.04.2008
  • maatalous- ja ympäristöministeri (Sipilä) 29.05.2015–04.05.2017
  • asunto-, energia- ja ympäristöministeri (Sipilä) 05.05.2017–

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV