Siirry sisältöön

Anneli Kiljunen

Anneli Kiljunen

Nykyinen kansanedustaja

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   19.03.2003–

Puhelin:

09 432 3123

Sähköposti:

anneli.kiljunen(at)eduskunta.fi

Kotisivu:

Ammatti / arvo:

johtava sosiaalityöntekijä

Vaalipiiri:

Kaakkois-Suomen vaalipiiri 22.04.2015–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Valtiovarainvaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Kunta- ja terveysjaosto (lisäjäsen) 06.09.2019–
Asunto- ja ympäristöjaosto (jäsen) 06.09.2019–
Sivistysvaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Sosiaali- ja terveysvaliokunta (varajäsen) 03.04.2020–
Ympäristövaliokunta (varajäsen) 18.06.2019–
Yleisradio Oy:n hallintoneuvosto (jäsen) 18.06.2019–

Avustaja:

Marjukka Mattila,  
Puhelin: 046 921 5200
Sähköposti: marjukka.mattila(at)eduskunta.fi