Riikka Moilanen  
Kansanedustajana  19.03.2003 - 20.03.2007

Nimi: Moilanen, Riikka
Ammatti / arvo: myyntisihteeri
Aiemmat vaalipiirit: Oulun vaalipiiri 19.03.2003 - 20.03.2007
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Sosiaali- ja terveysvaliokunta (jäsen) 02.04.2003 - 20.03.2007
Työelämä- ja tasa-arvovaliokunta (jäsen) 02.04.2003 - 20.03.2007
Tulevaisuusvaliokunta (varajäsen) 29.04.2003 - 20.03.2007
Pohjoismaiden neuvoston Suomen valtuuskunta (varajäsen) 02.04.2003 - 20.03.2007
Yleisradio Oy:n hallintoneuvosto (jäsen) 02.04.2003 - 02.05.2007
Aiemmat eduskuntaryhmät: Keskustan eduskuntaryhmä 19.03.2003 - 20.03.2007