Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Tapani Tölli

Tapani Tölli

Kansanedustajana   19.03.2003–16.04.2019

Ammatti / arvo:

kunnanjohtaja, valtiotieteen maisteri

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • hallinto- ja kuntaministeri (Kiviniemi) 22.06.2010–21.06.2011