Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Jutta Urpilainen

Jutta Urpilainen

Kansanedustajana   19.03.2003–30.11.2019

Lisätiedot:

19.03.2003 - 30.11.2019
Seuraaja:   /sd
Edustaja Urpilainen valittu Euroopan komission jäseneksi

Ammatti / arvo:

luokanopettaja, kasvatustieteiden maisteri

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • valtiovarainministeri (Katainen) 22.06.2011–05.06.2014