Siirry sisältöön

Sirpa Paatero

Sirpa Paatero

Nykyinen kansanedustaja

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   01.02.2006–

Puhelin:

09 432 3081

Sähköposti:

sirpa.paatero(at)eduskunta.fi

Ammatti / arvo:

ehkäisevän päihdetyön ohjaaja

Vaalipiiri:

Kaakkois-Suomen vaalipiiri 22.04.2015–

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • kehitysministeri (Stubb) 26.09.2014–28.05.2015
  • kunta- ja omistajaohjausministeri (Rinne) 06.06.2019–09.12.2019
  • kuntaministeri (Marin) 10.12.2019–

Avustaja:

Anniina Horto,  
Puhelin: 09 432 4125, 050 303 7396
Sähköposti: anniina.horto(at)eduskunta.fi