Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Olavi Martikainen

Olavi Martikainen

Kansanedustajana   22.01.1972–20.03.1987

Ammatti / arvo:
maanviljelijä, maaherra
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ministeri sosiaali- ja terveysministeriössä (Sorsa II) 15.05.1977–25.05.1979

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV