Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Pirkko Aro

Pirkko Aro

Kansanedustajana   05.04.1966 - 02.06.1973, 03.09.1973 - 23.03.1979

Ammatti / arvo:
filosofian maisteri, toimittaja
Tehtävät eduskuntaryhmässä:
  • Liberaalisen kansanpuolueen eduskuntaryhmä (pj) 1970-1973 -

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV