Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Mikko Asunta

Mikko Asunta

Kansanedustajana   22.07.1958–22.03.1970, 22.01.1972–23.03.1979

Ammatti / arvo:
maanviljelijä
Tehtävät eduskuntaryhmässä:
  • Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä (vpj) –

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV