Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Mauno Forsman

Mauno Forsman

Kansanedustajana   25.05.1971 - 25.03.1983

Ammatti / arvo:
peruskoulunopettaja, sosiaalineuvos
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ministeri valtiovarainministeriössä (Koivisto II) 01.07.1981 - 18.02.1982
  • ministeri valtiovarainministeriössä (Sorsa III) 19.02.1982 - 15.09.1982

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV