Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Kalervo Haapasalo

Kalervo Haapasalo

Kansanedustajana   21.07.1951–26.09.1975

Ammatti / arvo:

päätoimittaja, maakuntaneuvos

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • ministeri kauppa- ja teollisuusministeriössä (Karjalainen II) 15.07.1970–26.03.1971
  • liikenneministeri (Karjalainen II) 26.03.1971–28.10.1971

Tehtävät eduskuntaryhmässä:

  • Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä, työvaliokunta (sihteeri) –
  • Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä (sihteeri) –
  • Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä (pj) –