Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Veikko Hanhirova

Veikko Hanhirova

Kansanedustajana   05.04.1966 - 21.01.1972, 27.09.1975 - 23.03.1979

Ammatti / arvo:
pankinjohtaja, kunnallisneuvos, maanviljelijä

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV