Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Veikko Helle

Veikko Helle

Kansanedustajana   21.07.1951 - 25.03.1983

Ammatti / arvo:
ministeri
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • pääministerin sijainen (Karjalainen II) 15.07.1970 - 28.10.1971
  • ministeri kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeriössä (Koivisto) 01.01.1970 - 28.02.1970
  • työvoimaministeri (Koivisto) 01.03.1970 - 13.05.1970
  • työvoimaministeri (Karjalainen II) 15.07.1970 - 28.10.1971
  • työvoimaministeri (Paasio II) 23.02.1972 - 03.09.1972
  • työvoimaministeri (Sorsa III) 31.12.1982 - 05.05.1983
Tehtävät eduskuntaryhmässä:
  • Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä (pj) 1967-1970 -

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV