Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Sulo Hostila

Sulo Hostila

Kansanedustajana   03.06.1956 - 26.09.1975

Ammatti / arvo:
toimitusjohtaja, sosiaalineuvos
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • puolustusministeri (Paasio II) 23.02.1972 - 03.09.1972

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV