Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Jaakko Itälä

Jaakko Itälä

Kansanedustajana   24.03.1979–25.03.1983

Ammatti / arvo:

valtiotieteen maisteri

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • opetusministeri (Karjalainen II) 15.07.1970–28.10.1971
  • opetusministeri (Sorsa II) 02.03.1978–25.05.1979