Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Mikko Kaarna

Mikko Kaarna

Kansanedustajana   15.09.1960 - 19.02.1962, 05.04.1966 - 25.03.1983

Ammatti / arvo:
maanviljelijä, kunnallisneuvos
Tehtävät eduskuntaryhmässä:
  • Keskustan eduskuntaryhmä (pj) 1975-1976 -
  • Keskustan eduskuntaryhmä (vpj) 1976-1982 -

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV