Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Nestori Kaasalainen

Nestori Kaasalainen

Kansanedustajana   21.07.1951–21.01.1972

Ammatti / arvo:

maanviljelijä, hallinnollinen johtaja

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • maatalousministeri (Paasio) 27.05.1966–21.03.1968
  • maatalousministeri (Karjalainen II) 15.07.1970–28.02.1971
  • maa- ja metsätalousministeri (Karjalainen II) 01.03.1971–28.10.1971

Tehtävät eduskuntaryhmässä:

  • Keskustan eduskuntaryhmä, ryhmävaltuuskunta () –