Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Meeri Kalavainen

Meeri Kalavainen

Kansanedustajana   22.07.1948–23.03.1979

Ammatti / arvo:

opintosihteeri

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • ministeri opetusministeriössä (Karjalainen II) 15.07.1970–28.10.1971

Tehtävät eduskuntaryhmässä:

  • Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä (rahastonhoitaja) –
  • Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä, ryhmätoimikunta () –
  • Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä (vpj) –