Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Orvokki Kangas

Orvokki Kangas

Kansanedustajana   23.03.1970–25.03.1983

Ammatti / arvo:
emäntä, kunnallisneuvos
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ministeri sosiaali- ja terveysministeriössä (Miettunen III) 29.09.1976–14.05.1977
Tehtävät eduskuntaryhmässä:
  • Keskustan eduskuntaryhmä (vpj) –

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV