Salme Katajavuori  
Kansanedustajana  23.03.1970 - 26.09.1975

Nimi: Katajavuori, Salme
Ammatti / arvo: varanotaari, toimitusjohtaja
Aiemmat vaalipiirit: Helsingin kaupungin vaalipiiri 23.03.1970 - 26.09.1975
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Laki- ja talousvaliokunta  -
Aiemmat eduskuntaryhmät: Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä 23.03.1970 - 26.12.1973
Suomen perustuslaillinen kansanpuolue 27.12.1973 - 26.09.1975