Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Matti Kekkonen

Matti Kekkonen

Kansanedustajana   22.07.1958–22.03.1970

Ammatti / arvo:

varatuomari, hallitusneuvos

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • ministeri kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeriössä (Paasio) 08.09.1967–21.03.1968