Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Magnus Kull

Magnus Kull

Kansanedustajana   05.04.1966–22.03.1970

Ammatti / arvo:
valtiotieteen maisteri, kauppatieteiden lisensiaatti, kouluneuvos
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ministeri sosiaaliministeriössä (Lehto) 18.12.1963–11.09.1964

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV