Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Lars Lindeman

Lars Lindeman

Kansanedustajana   22.07.1958–31.07.1976

Ammatti / arvo:
suurlähettiläs
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ministeri maatalousministeriössä (Paasio) 27.05.1966–21.03.1968
Tehtävät eduskuntaryhmässä:
  • Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä, ryhmätoimikunta () –

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV