Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Sinikka Luja-Penttilä

Sinikka Luja-Penttilä

Kansanedustajana   05.04.1966 - 25.03.1983

Ammatti / arvo:
kustannustoimittaja, sosiaalineuvos
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • sosiaali- ja terveysministeri (Koivisto II) 26.05.1979 - 18.02.1982
Tehtävät eduskuntaryhmässä:
  • Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä, ryhmätoimikunta 1970-1979 -

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV