Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Olavi Nikkilä

Olavi Nikkilä

Kansanedustajana   05.04.1966 - 26.09.1975, 24.03.1979 - 25.03.1983

Ammatti / arvo:
agronomi, maatalousoppilaitoksen johtaja, maanviljelysneuvos
Tehtävät eduskuntaryhmässä:
  • Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä (pj) 1973-1974 -
  • Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä (vpj) 1970-1973 -

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV