Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Aarne Saarinen

Aarne Saarinen

Kansanedustajana   20.02.1962–22.03.1970, 22.01.1972–25.03.1983

Ammatti / arvo:
kivenhakkaaja, SKP:n puheenjohtaja

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV