Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Arvo Salo

Arvo Salo

Kansanedustajana   05.04.1966–22.03.1970, 24.03.1979–25.03.1983

Ammatti / arvo:
sanomalehdentoimittaja, kirjailija
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ministeri opetusministeriössä (Sorsa III) 31.12.1982–05.05.1983

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV