Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Tuure Salo

Tuure Salo

Kansanedustajana   20.02.1962 - 22.03.1970

Ammatti / arvo:
varatuomari, kaupunginjohtaja
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • oikeusministeri (Sorsa II) 15.05.1977 - 01.03.1978
  • ministeri sisäasiainministeriössä (Sorsa II) 15.05.1977 - 01.03.1978

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV