Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Toivo Saloranta

Toivo Saloranta

Kansanedustajana   29.03.1954 - 21.07.1958, 13.10.1961 - 22.03.1970, 22.01.1972 - 26.09.1975

Ammatti / arvo:
maanviljelijä, kunnallisneuvos, maanviljelysneuvos
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ministeri sosiaaliministeriössä (Paasio) 08.09.1967 - 21.03.1968

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV