Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Juhani Saukkonen

Juhani Saukkonen

Kansanedustajana   22.01.1972 - 25.03.1983

Ammatti / arvo:
kirkkoherra, rovasti
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • puolustusministeri (Sorsa III) 19.02.1982 - 05.05.1983

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV