Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Veikko Savela

Veikko Savela

Kansanedustajana   22.07.1958–22.03.1970

Ammatti / arvo:

agronomi, maanviljelijä, maanviljelysneuvos

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeri (Karjalainen) 13.04.1962–17.12.1963