Ulf Sundqvist  
Kansanedustajana  23.03.1970 - 25.03.1983

Nimi: Sundqvist, Ulf
Ammatti / arvo: valtiotieteen maisteri
Aiemmat vaalipiirit: Uudenmaan läänin vaalipiiri 23.03.1970 - 25.03.1983
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Ulkoasiainvaliokunta (Puheenjohtaja) 1977 - 1979
Pankkivaliokunta (Puheenjohtaja) 1981 - 1982
Perustuslakivaliokunta  -
Sivistysvaliokunta  -
Eduskunnan pankkivaltuusto  -
Pohjoismaiden neuvoston Suomen valtuuskunta  -
Aiemmat eduskuntaryhmät: Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä 23.03.1970 - 25.03.1983
Valtioneuvoston jäsenyydet
Ministeri: opetusministeri (Paasio II) 23.02.1972 - 03.09.1972
opetusministeri (Sorsa) 04.09.1972 - 31.05.1974
opetusministeri (Sorsa) 09.09.1974 - 12.06.1975
kauppa- ja teollisuusministeri (Koivisto II) 26.05.1979 - 30.06.1981