Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Carl Olof Tallgren

Carl Olof Tallgren

Kansanedustajana   19.05.1961–26.09.1975

Lisätiedot:

19.05.1961 - 26.09.1975
Edeltäjä: Ralf Törngren /Rkp

Ammatti / arvo:

valtiotieteen maisteri, toimitusjohtaja

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • valtiovarainministeri (Karjalainen II) 15.07.1970–28.10.1971