Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Pekka Tarjanne

Pekka Tarjanne

Kansanedustajana   23.03.1970–20.09.1977

Lisätiedot:

23.03.1970 - 20.09.1977
Seuraaja: Kyllikki Virolainen /kesk
Siirtynyt 20.9.1977 Posti- ja telehallituksen pääjohtajaksi

Ammatti / arvo:

professori, tekniikan tohtori

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • liikenneministeri (Sorsa) 04.09.1972–12.06.1975
  • ministeri sisäasiainministeriössä (Sorsa) 04.09.1972–12.06.1975