Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Grels Teir

Grels Teir

Kansanedustajana   21.07.1951–26.09.1975

Ammatti / arvo:

varatuomari, pääjohtaja

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeri (Virolainen) 12.09.1964–26.05.1966
  • kauppa- ja teollisuusministeri (Koivisto) 22.03.1968–13.05.1970
  • kauppa- ja teollisuusministeri (Sorsa) 04.09.1972–31.12.1972
  • ministeri sosiaali- ja terveysministeriössä (Liinamaa) 13.06.1975–29.11.1975

Tehtävät eduskuntaryhmässä:

  • Ruotsalainen eduskuntaryhmä (pj) –