Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Juho Tenhiälä

Juho Tenhiälä

Kansanedustajana   21.07.1951–22.03.1970

Ammatti / arvo:
pastori, osastopäällikkö, sosiaalineuvos
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • sosiaaliministeri (Virolainen) 12.09.1964–26.05.1966

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV