Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Paavo Tiilikainen

Paavo Tiilikainen

Kansanedustajana   23.03.1970 - 23.03.1979

Ammatti / arvo:
henkilöstöpalvelupäällikkö, kaupunkineuvos
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • sisäasiainministeri (Miettunen II) 30.11.1975 - 28.09.1976
Tehtävät eduskuntaryhmässä:
  • Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä (pj) 1972-1975 -

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV