Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Esa Timonen

Esa Timonen

Kansanedustajana   22.07.1958–04.04.1966

Ammatti / arvo:

agrologi, maaherra, ministeri

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • ministeri kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeriössä (Virolainen) 12.09.1964–26.05.1966
  • ministeri sosiaaliministeriössä (Paasio) 27.05.1966–30.08.1967
  • työvoimaministeri (Aura) 14.05.1970–14.07.1970
  • liikenneministeri (Aura II) 29.10.1971–22.02.1972
  • ministeri valtioneuvoston kansliassa (Aura II) 02.11.1971–22.02.1972
  • liikenneministeri (Liinamaa) 13.06.1975–29.11.1975