Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Irma Toivanen

Irma Toivanen

Kansanedustajana   23.03.1970 - 23.03.1979

Ammatti / arvo:
lehtori
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • sosiaali- ja terveysministeri (Miettunen II) 30.11.1975 - 28.09.1976
  • sosiaali- ja terveysministeri (Miettunen III) 29.09.1976 - 14.05.1977
Tehtävät eduskuntaryhmässä:
  • Liberaalisen kansanpuolueen eduskuntaryhmä (pj) 1973-1975 -
  • Liberaalisen kansanpuolueen eduskuntaryhmä (vpj) 1972 -

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV