Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Pirkko Työläjärvi

Pirkko Työläjärvi

Kansanedustajana   22.01.1972–31.08.1985

Lisätiedot:

22.01.1972 - 31.08.1985
Seuraaja: Pirkko Valtonen /Sdp
Siirtynyt Turun ja Porin l. maaherraksi

Ammatti / arvo:

kauppatieteiden maisteri, maaherra

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • ministeri sosiaali- ja terveysministeriössä (Miettunen II) 30.11.1975–28.09.1976
  • sosiaali- ja terveysministeri (Sorsa II) 15.05.1977–25.05.1979
  • ministeri valtiovarainministeriössä (Koivisto II) 26.05.1979–30.06.1981
  • kauppa- ja teollisuusministeri (Koivisto II) 01.07.1981–18.02.1982