Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Pirkko Valtonen

Pirkko Valtonen

Kansanedustajana   03.10.1978–25.03.1983, 10.09.1985–20.03.1987

Lisätiedot:

03.10.1978 - 25.03.1983
Edeltäjä: Uljas Mäkelä /Sdp
10.09.1985 - 20.03.1987
Edeltäjä: Pirkko Työläjärvi /Sdp

Ammatti / arvo:

merkonomi, vakuutuspäällikkö, sosiaalineuvos