Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Vilho Väyrynen

Vilho Väyrynen

Kansanedustajana   22.07.1948 - 19.02.1962

Ammatti / arvo:
varatuomari, asianajaja, pormestari
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • sisäasiainministeri (Fagerholm II) 03.03.1956 - 26.05.1957
  • oikeusministeri (Fagerholm II) 03.03.1956 - 01.05.1956

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV