Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Pekka Aakula

Pekka Aakula

Kansanedustajana   01.10.1909 - 31.01.1911, 02.02.1914 - 31.10.1917

Ammatti / arvo:
kansakoulunopettaja

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV