Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Hugo Aattela

Hugo Aattela

Kansanedustajana   24.09.1929 - 05.04.1945, 05.04.1949 - 20.07.1951

Ammatti / arvo:
liittosihteeri

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV